denemeseon_Çalışma Yüzeyi 1.png

17. ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI!

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs 2022’de takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor.
Festivale FilmFreeWay üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 1 Şubat 2022!

On altı yılı geride bırakan ve son iki yıldır COVID-19 Pandemisi nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirilen İşçi Filmleri Festivali, seyircileriyle yeniden yüz yüze kavuşmak için hazırlıklarına devam ediyor. Birçok sendika ve sivil toplum kuruluşunun desteği ile yoluna devam eden festival, bu yıl hibrit olarak gerçekleştirilecek.

 

1-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival, bu yıl hem sinema salonlarında hem de çevrimiçi olarak seyirciyle buluşmayı hedefliyor.

 

Dünyanın her yerinden emek, toplumsal cinsiyet ve insan hakları odaklı yapımlara ulaşıp Türkiye’deki seyirci ile buluşturan İşçi Filmleri Festivali, bu yıl da programına eklediği filmleri Türkiye’nin birçok noktasına ücretsiz taşımayı hedefliyor!

 

Bu yıl, yalnızca FilmFreeway üzerinden başvuru alacak olan festivale son başvuru tarihi ise 1 Şubat 2021.

 

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’ne başvurmak için aşağıdaki şartları inceleyip

www.filmfreeway.com/iscifilmfest üzerinden filmlerinizi gönderebilirsiniz.

ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ
BAŞVURU VE KATILIM KOŞULLARI

 1. İşçi, emek temalı filmler öncelikli olmak üzere, toplumsal cinsiyet, kent-çevre mücadelesi ve/veya insan hakları odaklı, kısa ve uzun metraj kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlar festivale başvurabilir.

 2. Birden fazla film ile festivale başvurulabilir.

 3. İlk gösterimini 2016 yılında ve sonrasında yapmış filmler başvurabilir.

 4. Yalnızca fragman ile başvuran filmler değerlendirme dışında kalır. Festival komitesi konu ile ilgili bir hatırlatma yapmaz.

 5. Orijinal dili Türkçe veya İngilizce olmayan filmlerin Türkçe veya İngilizce alt yazılı kopyaları ile başvurmaları gerekmektedir. Orijinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesi veya altyazı dosyasını (srt) göndermesi gerekmektedir.

 6. Festivale başvurarak, filminizin seçkide yer alması durumunda, Uluslararası İşçi Filmleri Festivali'ne filminizi hem yüz yüze hem de sınırlı* çevrimiçi (youtube, vimeo vb. platformlar aracılığıyla) gösterim hakkını vermiş olursunuz. İşbu gösterim hakkı sebebiyle tarafınıza herhangi bir ücret ödenmez.

 7. Festivale başvuran ve seçkide yer almaya hak kazanan filmlerin eser sahipleri, 1 (bir) yıl boyunca Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin tüm gösterimlerinde eserlerinin gösterilmesini kabul eder.

 8. Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Katılımcılar, filmlere ilişkin telif hakları konusunda 3.kişiler tarafından herhangi bir iddiada bulunulması, dava açılması, cezai-hukuki veyahut idari bir yaptırımla karşı karşıya kalınması halinde Uluslararası İşçi Filmleri Festivali ve/veya diğer tüm bağlantılı tarafların herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını açıkça kabul ve taahhüt ederler. Bu nedenle Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin filmin gösterimini durdurma, sonlandırma hakkı saklıdır.

 9. Festivale başvuran filmlerin, yönetmen ve yapımcı adı belirtilerek ve ticari amaç gözetmeksizin Uluslararası İşçi Filmleri Festivali etkinliklerinde yer alması, işbu etkinliği tanıtıcı materyallerde kullanılması, gösterilmesi eser sahibi tarafından kabul edilmiş̧ sayılır. Buna ek olarak, festivalin tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler, görseller veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo, sosyal medya vb.) gösterilebilir.

 10. Festivale kabul edilen filmler 15 Mart 2022’den sonra geri çekilemez.

 11. Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri 15 Mart 2022 tarihine kadar film@iff.org.tr adresine gönderilmelidir.

 12. Festival seçkisine alınan filmler için gereken festival gösterim kopyaları, eser sahipleri tarafından dijital video MOV (QuickTime), HD H264 veya HD H265 formatında hazırlanmalı ve festival komitesine ulaştırılmalıdır.

 13. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir.

 14. Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.

 15. Festivalin tanıtım materyallerinde (festival kitapçığı, program, basın bültenleri, sosyal medya yayınları vb.) yayınlanacak metinler festivalin inisiyatifindedir.

 16. Festivale başvuru ve katılım koşulları, bu madde dahil olmak üzere on altı (16) maddeden oluşmaktadır.

*Çevrimiçi gösterimler bir kereye mahsus olmak üzere, sınırlı süre ile yapılır.