top of page

19. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başvuruları başladı!

Güncelleme tarihi: 3 Eki 2023

19. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs 2024’te takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Festivale FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 15 Ocak 2024!On sekiz yılı geride bırakan İşçi Filmleri Festivali, seyircileriyle yeniden buluşmak için hazırlıklarına devam ediyor. Birçok sendika ve sivil toplum kuruluşunun desteği ile yoluna devam eden festival, bu yıl da hibrit gerçekleştirilecek.


1-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında aynı anda İzmir, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek olan festival, hem sinema salonlarında hem de çevrimiçi olarak seyirciyle buluşmayı hedefliyor. İlerleyen süreçte yıl boyunca Türkiye’nin diğer illerinde seyirci ile buluşması planlanıyor.

İşçi, emek temalı filmler öncelikli olmak üzere, toplumsal cinsiyet, kent-çevre mücadelesi ve/veya insan hakları odaklı, kısa ve uzun metraj kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlara ulaşıp Türkiye’deki seyirci ile buluşturan İşçi Filmleri Festivali, bu yıl da programına eklediği filmleri Türkiye’nin birçok noktasına ücretsiz taşımayı hedefliyor!


Film başvurularını FilmFreeway üzerinden alacak olan festivale son başvuru tarihi ise 15 Ocak 2024!


393 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page