top of page

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali başvuruları başladı!

18. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs 2023’te takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Festivale FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 15 Ocak 2023!

On yedi yılı geride bırakan ve geçtiğimiz yıl hibrit olarak gerçekleştirilen İşçi Filmleri Festivali, seyircileriyle yeniden buluşmak için hazırlıklarına devam ediyor. Birçok sendika ve sivil toplum kuruluşunun desteği ile yoluna devam eden festival, bu yıl da hibrit gerçekleştirilecek.


1-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında aynı anda İzmir, İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecek olan festival, hem sinema salonlarında hem de çevrimiçi olarak seyirciyle buluşmayı hedefliyor. İlerleyen süreçte yıl boyunca Türkiye’nin diğer illerinde seyirci ile buluşması planlanıyor.


İşçi, emek temalı filmler öncelikli olmak üzere, toplumsal cinsiyet, kent-çevre mücadelesi ve/veya insan hakları odaklı, kısa ve uzun metraj kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlara ulaşıp Türkiye’deki seyirci ile buluşturan İşçi Filmleri Festivali, bu yıl da programına eklediği filmleri Türkiye’nin birçok noktasına ücretsiz taşımayı hedefliyor!


Film başvurularını FilmFreeway üzerinden alacak olan festivale son başvuru tarihi ise 15 Ocak 2023!

417 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page